Zakupy internetowe nie dają nam możliwości zobaczenia i dotknięcia produktu na żywo przed jego zakupem. Najczęściej mamy do dyspozycji tylko zdjęcia na aukcji lub czasem wideo. Nie możemy sami wziąć do ręki fotoobrazu i go pooglądać, dotknąć. Trzeba się więc dobrze zastanowić, czy to właśnie na tej konkretnej stronie kupić produkt, na którym nam zależy. Dodatkowo sprawę utrudnia, gdy podobny produkt oferuje wiele firm. Jednak czy tej samej jakości? Czy niższa cena zawsze jest korzystniejsza? Co więc zrobić aby wydając pieniądze, kupić jak najlepszy produkt? Istnieją pewne wskaźniki, na które warto zwrócić uwagę. Pomyśl o nich podczas zakupów a zwiększysz swoją szansę na zadowolenie gdy kurier dostarczy przesyłkę. Mamy świadomość, że nie jest to proste zadanie, dlatego w tym artykule podpowiemy Ci czym się kierować, wybierając fotoobraz do własnego wnętrza.

 

 

Jakość użytych materiałów

To jakie materiały zostały użyte do produkcji fotoobrazu jest bardzo ważne dla finalnego efektu. Główny cel jest taki, aby fotoobraz na płótnie prezentował się fenomenalnie i cieszył nasze oczy. Wyobraź sobie, że otrzymujesz fotoobraz, który owszem na pierwszy rzut oka wygląda ładnie, ale po przyjrzeniu się, jest np. krzywy. To skrajny przykład jednak dla uzyskania najlepszego efektu zwróć uwagę na:

  • Płótno na jakim drukowany jest fotoobrazważne aby było to płótno wyplatane, tak jak prawdziwe płótno malarskie. W końcu decydując się na zdjęcie w formie fotoobrazu chcemy uzyskać efekt jak najbardziej zbliżony do obrazu malarskiego. Wiele firm oferuje wydruk na materiale, który nazywają „canvas” często niestety będącym bardziej banerem lub czymś w rodzaju papierowej folii niż płótnem. Na takim materiale nie uzyskamy fotoobrazu zbliżonego do prawdziwego obrazu malarskiego. W Gallarcie zdjęcia drukujemy na płótnie, które jest wyplatane i zagruntowane tak jak prawdziwe płótno malarskie.
  • Sosnowe krosna – są lepszym wyborem niż ramka MDF dlatego, że sosna jest sztywniejsza. Drewniane krosno musi trwale utrzymać naciągnięte płótno przez wiele lat, dlatego ważne aby było wytrzymałe. Dodatkowo płótno nie jest z krosnem zszyte na stałe. Pozwala to modyfikować naciąg płótna i wyeliminować marszczenia. Co więcej, w Gallarcie drewniane elementy posiadają certyfikat FSC. Oznacza to, że drewno wykorzystywane do produkcji krosien pochodzi wyłącznie z lasów posiadających certyfikat FSC. Jego pozyskiwanie nie narusza bogactw biologicznych i struktury lasu.
  • Zawieszki i elementy stalowew Gallarcie są wykonane ze stali nierdzewnej co niweluje problem, np. że płótno zostanie poluzowane w miejscu zszywki, która rozpadnie się przez rdzę. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ dzięki temu nie musimy martwić się również o to, że ściana na której zawiśnie fotoobraz zostanie zabrudzona przez zardzewiałą zawieszkę czy zszywki. Niby taka drobna rzecz, jednak zdecydowanie ma wpływ na to, czy fotoobraz pozostanie tej samej jakości przez lata.

Możliwość wyboru między formatami fotoobrazu

Raczej w większości sklepów jest duży wybór między formatami fotoobrazów. To bardzo pozytywna kwestia, ponieważ w ten sposób możesz otrzymać obraz, który najbardziej pasuje do Twojego zamysłu. Problem pojawia się w przypadku, gdy masz niestandardowy pomysł na fotoobraz. Warto wtedy poświęcić chwilę i zorientować się czy wybrana firma jest otwarta na wydruk fotoobrazu w innych rozmiarach niż te, które są widoczne na stronie. Jeśli chcesz stworzyć swój obraz w Gallarcie, w niestandardowych wymiarach, zapraszamy do kontaktu, a na pewno znajdziemy rozwiązanie.

Atrament stosowany do wydruku

Pierwszą sprawą jaka wiąże się z rodzajem atramentu stosowanego do wydruku zdjęć na obrazach jest odwzorowanie kolorów. Jednym z najlepszych atramentów do druku obrazów na płótnie jest wodny atrament pigmentowy. Pigment daje fotograficzną jakość i nieporównywalną trwałość kolorów. Zwłaszcza osoby związane z fotografią czy grafiką docenią fakt, że kolory w pełni zgadzają się z tymi na komputerze dzięki wykorzystywaniu dedykowanych profili ICC. W Gallarcie gwarantujemy, że kolory pozostaną żywe nawet do 100 lat. Poprawimy Twój obraz jeśli zmieni kolory.

Kolejną sprawą jest sam rodzaj atramentu. Chcemy Cię przestrzec przed fotoobrazami drukowanymi za pomocą farb lateksowych, eko-solwentu. Taki druk sprawdza się do produkcji banerów reklamowych, wieszanych na zewnątrz, nie zaś do fotoobrazów. Emitują one lotne związki, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Z uwagi na to, że fotoobrazy zawisną w zamkniętych pomieszczeniach, w których na co dzień przebywamy, warto się temu przyjrzeć. Nie polecamy aby zwłaszcza dzieci miały styczność z tego typu drukiem.

Maszynowy naciąg płótna

Dlaczego to jest ważne? Maszynowy naciąg płótna daje możliwość dokładnego i równomiernego naprężenia płótna na drewnianej ramie. Dzięki temu fotoobraz ma równą powierzchnię. Często płótno naciągane jest równocześnie na całej krawędzi. Może to spowodować, że w niektórych miejscach zostanie ono napięte nieco słabiej. Zdecydowanie efektywniejszą metodą jest naprężanie materiału po 20 cm. Wtedy mamy krótszy obszar do naciągnięcia, co sprawia, że naciąg jest dokładniejszy. W Gallarcie cały proces jest wykonywany ręcznie z pomocą maszynowego naciągu co sprawia, że obrazy są wykonane bardzo dokładnie, a wszelkie błędy eliminowane od razu. Nawet jeśli obraz został wykonany perfekcyjnie, podczas transportu coś może, np. zostać na nim położone. W taki sposób płótno się naciągnie i nie będzie miało równej powierzchni. Zamawiając fotoobraz w Gallarcie w zestawie otrzymasz specjalne kołki, którymi poprawisz naciąg płótna co minimalizuje ryzyko marszczeń.

Wykończenie fotoobrazu

Gdy odpakujesz swój fotoobraz, pewnie w pierwszej kolejności Twoją uwagę zwróci to jak wyszło zdjęcie. Później zaczniesz przyglądać się szczegółom. Mamy świadomość, że płacąc za usługę chcesz otrzymać produkt, który będzie się pięknie prezentował. Ważne by wszystkie zagięcia były estetyczne, kolory żywe i nie było żadnych uszkodzeń. W Gallarcie stosujemy atrament pigmentowy dający fotograficzną jakość. Niestety sam w sobie nie jest on odporny na uszkodzenia. Można wybrać zabezpieczenie obrazu lakierem (werniksem), który sprawi, że fotoobraz będzie woododporny i odporny na uszkodzenia mechaniczne. W taki sposób zyskasz produkt, który pozostanie w niezmienionej formie przez lata. Wszystkie zagięcia są wykonywane ręcznie, więc bardzo dokładnie. Eliminujemy w ten sposób błędy masowej produkcji maszynowej, a Ty otrzymujesz gwarancję solidnego wykonania.

Kontrola jakości

Jako klient nie jesteś w stanie sprawdzić czy i jak produkty przechodzą kontrolę jakości. Kontrola jakości jest ważna, ponieważ eliminuje błędy produkcyjne i pozwala sprzedawać wyłącznie pełnowartościowe produkty. My również nie wiemy jak to wygląda w innych miejscach ale możemy opisać jak to wygląda w Gallarcie. Zamówienie przechodzi kontrolę na trzech etapach:

1. Podczas przygotowania do druku – Twoje zdjęcie jest sprawdzane pod kątem jasności, dopasowania do obszaru roboczego, ostrości i innych. Wszelkie błędy są korygowane i zdjęcie jest przesyłane do druku.

2. Po wydruku – nasz pracownik ogląda wydruk pod kątem jakości, odwzorowania kolorów i zgłasza ewentualne poprawki tak aby fotoobraz, który ma powstać, prezentował się perfekcyjnie.

3. Przed wysyłką – na tym etapie wyłapujemy ewentualne błędy powstałe przy nakładaniu płótna na krosno oraz oglądamy cały obraz. Gdy wszystko jest w porządku, wysyłamy gotowy fotoobraz do Ciebie.

Taki system kontroli pozwala nam zminimalizować ryzyko wytworzenia wadliwego produktu. Jednak jak każdy człowiek możemy się pomylić, dlatego w takich sytuacjach dajemy Ci 30 dni na wymianę lub zwrot produktu na nasz koszt.

Fachowe doradztwo

Mimo iż zamówienie odbywa się za pośrednictwem Internetu, ważne byś otrzymał/a telefoniczną pomoc gdy napotkasz jakikolwiek problem. Ważne aby telefon odebrała osoba, która będzie uprzejma, kompetentna i znajdzie rozwiązanie. Najczęstsze pytania przed złożeniem zamówienia są związane z wyborem i ewentualnym dostosowaniem zdjęcia do fotoobrazu. W Gallarcie oferujemy darmową korektę zdjęcia. Możemy je, np. wykadrować, rozjaśnić, przyciemnić oraz wiele innych. Postaramy się aby Twój fotoobraz był taki jak chcesz. Dobry kontakt jest ważny również, gdy chcesz o coś dopytać albo zwrócić produkt. W takich sytuacjach doradzimy najlepsze rozwiązanie.

Bezpieczna transakcja

To jest ostatnia ale bardzo ważna kwestia. Chyba nikomu w obecnych czasach nie trzeba tłumaczyć jak istotna jest ochrona wrażliwych danych. Ważne jest aby system płatności zapewniał bezpieczeństwo transakcji finansowych zarówno po stronie klienta jak i sklepu. W Gallarcie możesz dokonać bezpiecznej płatności za pośrednictwem przelewy24.pl. Portal jest pod nadzorem KNF dlatego nie musisz się bać, korzystając z naszych usług. Strona internetowa płatności jest szyfrowana a przekazywane dane są poufne. W ten sposób masz absolutną pewność, że łączysz się bezpiecznie z naszym sklepem.

 

Jak widać jest kilka aspektów na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru własnego fotoobrazu. Mamy nadzieję, że ten artykuł rozjaśnił Ci nieco czym się kierować kupując fotoobraz. Teraz masz możliwość dokonania świadomego zakupu i otrzymania produktu, z którego będziesz zadowolony/a.

Zapraszamy Cię do stworzenia własnego fotoobrazu na płótnie w naszym sklepie. Do dzieła!