Nadszedł maj, a jak maj to znaczy, że wielkimi krokami zbliża się 26 maja, czyli dzień mamy. Ten wyjątkowy dzień to świetna okazja by przypomnieć naszym mamom jak bardzo je kochamy. Z pewnością zwłaszcza w ten dzień chcemy sprawić im radość i przywołać miłe wspomnienia. Bez względu na to czy mama ma pod opieką małe dzieci czy może jej pociechy wyruszyły już dawno w świat, każda mama zasługuje na to aby o niej pamiętać. Aby wpaść na genialny pomysł warto wcześniej zastanowić się nad tym jaki prezent wręczyć ukochanej mamie. Dzięki temu szybko uciekające dni nie będą nakładać na nas presji i będziemy mieć możliwość zmiany zdania tak, aby znaleźć ten najwspanialszy prezent. W tym artykule przedstawimy Wam nasze pomysły na to jak sprawić aby dzień mamy był dla Twojej mamy wyjątkowy. W zależności od tego jak duże są dzieci, przedstawimy pomysły na prezent dla młodych mam i tych z dłuższym stażem.

 

Pomysł na prezent dla młodej mamy

 

Może jesteście młodymi rodzicami, a ty jako tata chcesz podziękować swojej partnerce za to, że tyle przeszła abyście teraz mogli cieszyć się maleństwem? Dzień mamy to doskonała do tego okazja. Gdy coś w życiu dzieje się pierwszy raz, z pewnością będzie zapamiętane. Za pierwszym razem właściwie cała kwestia pomysłu leży po stronie partnera. Młoda mama na pewno bardzo ucieszy się, gdy przygotujesz dla niej coś specjalnego „od dzidziusia” z okazji jej pierwszego dnia mamy. Stworzysz w ten sposób cudowne wspomnienia, które są niezastąpione.

W prawdzie jest to święto mam i dzieci, jednak cudownym prezentem może być fotoobraz na płótnie ze zdjęcia, gdy Twoja partnerka była jeszcze w ciąży. W tak wyjątkowy sposób przypomnisz jej, że to właśnie wtedy zaczęła się dla niej cała macierzyńska przygoda. To bardzo piękny i czuły gest gdy utrwalisz krótki i niepowtarzalny ciążowy czas w formie obrazu.

Nasza kolejna propozycja to sesja zdjęciowa. Zdjęcia mają moc zatrzymywania czasu i przypominania o początkach, gdy maluszek był jeszcze dzidziusiem. Zrób partnerce zdjęcie z maluszkiem lub zabierz ją na sesję rodzinną a później z okazji dnia mamy wręcz jej fotoobraz na płótnie z waszym zdjęciem. Zapewniamy, że tak sentymentalny prezent bardzo ją ucieszy i wzruszy. Dodatkowo oboje zyskacie piękną pamiątkę z czasu gdy dopiero zaczynaliście rodzicielską podróż z maleństwem na rękach.

 

 

Pomysł na wyjątkowy prezent dla mamy małych dzieci

 

Zwykle na tym etapie mamy nie spodziewają się prezentów. Warto jednak porozmawiać z dziećmi i zaangażować je w przygotowywanie wspaniałego dnia mamy. To doskonała okazja aby dzieci mogły pokazać mamie jak bardzo ją kochają. Nic nie cieszy tak bardzo jak wywołanie uśmiechu na twarzy swojej mamy. Wspaniałe prezenty nie koniecznie muszą być bardzo czasochłonne.

Stwórzcie wraz z dzieckiem, np. laurki dla mamy. Wystarczy kolorowa kartka, kilka naklejek oraz obowiązkowo kolorowe długopisy i kredki. Coś własnoręcznie zrobionego przez dziecko z pewnością roztopi mamine serce. Taki prezent można przygotować już kilka dni wcześniej.

A może wraz z dzieckiem przygotujesz naleśniki? To smakowity prezent dla mamy a dla dzieci świetna zabawa. Pomyśl o tym wcześniej i zaplanuj wspólne przygotowywanie posiłku. W taki sposób unikniesz frustracji bo wcześniej ustalisz plan dnia i inne obowiązki w tym nie przeszkodzą. Jeśli chcesz pomóc dzieciom i dodać do prezentu coś efektownego, możesz zamówić fotoobraz na płótnie z portretem swojej partnerki. Która kobieta nie chciałaby być uwieczniona na obrazie? Gdy dzieci wręczą mamie taki prezent to udany dzień mamy jest gwarantowany.

 

Pomysł na prezent dla mamy starszych dzieci

 

Niezależnie od tego czy masz rok, 8, 13 czy 30 lat to mama bardzo Cię kocha i myśli o Tobie. Przypomnij jej, że Ty również bardzo ją kochasz i zrób dla niej coś miłego, zwłaszcza w ten dzień. Jeśli mieszkasz jeszcze razem z rodzicami możesz posprzątać dom i przygotować posiłek, tak aby mama po powrocie z pracy mogła odpocząć i się zrelaksować. To bardzo miłe uczucie, gdy po męczącym dniu wracasz do domu i nie musisz się już o nic martwić. Gwarantujemy, że o takim dniu mamy marzy wiele zapracowanych mam. Dodatkiem do takiego prezentu może być fotoobraz na płótnie z waszym wspólnym zdjęciem. Będzie ono pamiątką i zostanie z mamą na długi czas, przypominając o tym miłym dniu i o tym jak wspaniałe ma dzieci.

Jeśli masz już swoją rodzinę albo mieszkasz już w innym miejscu i widujesz się z mamą okazjonalnie, w dzień mamy zaplanuj wspólne spotkanie. Zabierz ją wraz z rodzeństwem na wspólne wyjście. Zaplanujcie wcześniej co będziecie robić. Może wybierzecie się na lody a może spacer po parku? Na pewno rzadko macie okazje do tego aby porozmawiać z mamą tylko w takim gronie. Przywołajcie te wspomnienia, które łączą tylko Was. To na pewno będzie największa radość dla Waszej mamy. Koniecznie zatrzymajcie wspólny czas na zdjęciu. Jeśli chcecie, możecie zamienić go później w fotoobraz i wręczyć mamie. Gdy w przyszłości spojrzy na ten fotoobraz, wrócą do niej miłe wspomnienia Waszego wspólnego dnia.

 

 

 

Pomysł na prezent mamy, której dzieci są już dawno dorosłe

 

Nie byłoby nas gdyby nie nasza mama. Wykorzystajmy dzień mamy aby podkreślić znaczenie więzi jaka nas łączy. Pomyślmy o tym aby w dzień mamy znaleźć czas na spotkanie z nią. Nie tak na kilka minut ale na dłuższą rozmowę. Z pewnością duża część z nas jest rodzicami i wie jaka to radość, gdy spędzamy czas z własnymi dziećmi.

Zdjęcia mają niezwykłą umiejętność zatrzymywania czasu. Powróćmy razem do chwil gdy byliśmy mali lub do czasów z maminej młodości. To będzie wyjątkowa niespodzianka gdy z okazji dnia mamy wręczysz jej fotoobraz ze zdjęciem z jej młodości lub ze swojego dzieciństwa. Ta niecodzienna forma fotoobrazu idealnie nadaje się na to aby wspomnienia zamienić w prezent. Prawda, że to świetny pomysł? Mama na pewno nie spodziewa się takiego prezentu więc zaskoczenie i uśmiech na jej twarzy są niemal pewne.

Kolejnym pomysłem może być sprawienie aby mama miała swoje dzieci zawsze przed oczami. Gdy zatęskni za swoimi dziećmi, będzie mogła popatrzeć na ich zdjęcie i poczuć się bliżej nich. To bardzo miłe móc patrzeć na twarze swoich dzieci podczas telefonicznych rozmów. Wybierzcie zdjęcie a my zamienimy je dla Was w fotoobraz, który później wręczycie mamie.

 

Bez względu na to jaki prezent wybierzesz, najważniejsze jest aby tego dnia nie zapomnieć o swojej mamie. Jeśli nie masz możliwości się z nią zobaczyć osobiście, postaraj się znaleźć czas aby porozmawiać z nią telefonicznie lub przez Internet. Możesz też przesłać jej prezent na odległość. Jednak prezent to tylko dodatek, a pamięć o mamie jest najważniejsza. Jeśli nie masz innej możliwości to najlepszym prezentem będzie po prostu Twój głos i rozmowa. Okazujmy miłość naszym mamom nie tylko w dzień mamy ale i w inne dni.

Zapraszamy do stworzenia fotoobrazu na płótnie z własnych zdjęć na prezent z okazji dnia mamy. Wybierz format, wgraj zdjęcie i zamów swój prezent już teraz. Nie czekaj na ostatnią chwilę.