Gdy znajdziemy puste miejsce na ścianie i zdecydujemy, że czegoś jej potrzeba zaczynamy poszukiwania (w obecnych czasach najczęściej w Internecie), co mogłoby się tam znaleźć. Mamy do wyboru wiele opcji. Od gotowych obrazków i ramek, które można kupić w sklepach z wyposażeniem wnętrz po małych i większych artystów, sprzedających swoją sztukę lokalnie i za pomocą Internetu. W końcu w Internecie trafiamy na kolorowe inspiracje z fotoobrazami. Skuszeni oryginalnością i ponadczasową formą fotoobrazu oraz tym, że możemy wybrać własne zdjęcie i zmienić go w obraz, zaczynamy zastanawiać się, jakie zdjęcie wybrać?

Mamy ich tysiące. W komputerze, w chmurze, w telefonie na pendrive i w wielu innych miejscach. Pojawia się problem - czy musi być wykonane aparatem, czy to z telefonu też się nada? Jaką musi mieć jakość, żeby efekt końcowy "zwalał z nóg"? Czy to konkretne nada się na fotoobraz?

1. Jasność i ostrość

Idealnie, gdyby zdjęcie było zrobione technicznie dobrze. Da nam to pewność, że gdy zostanie wydrukowane na fotoobrazie, będzie prezentowało się nienagannie. Co to znaczy zdjęcie dobre technicznie? Po pierwsze warto zwrócić uwagę na to, jaką ma jasność. Są możliwe delikatne poprawki, jednak zdjęcia, które są prześwietlone, za jasne mogą nie wywołać efektu, o jaki nam chodziło. Będą sprawiały wrażenie bladych a różnorodność kolorów i ich żywe nasycenie po prostu nie wystąpią. Analogicznie ze zdjęciami, które są zbyt ciemne. Ciężko dostrzec co się na nich znajduje. Gdy będą wisały na ścianie, zamiast "efektu wow" uzyskamy kiepskie obrazy. Odrzućmy również zdjęcia rozmyte i nieostre. Każde zniekształcenie, oczywiście poza efektem zamierzonym, będzie miało wpływ na finalny wygląd fotoobrazu.

2. Z telefonu czy z aparatu

Nie zawsze w "tych" najważniejszych momentach mamy przy sobie aparat. Zazwyczaj najlepsze zdjęcia, miny, ujęcia zapisane są aparatem z naszego telefonu. Na szczęście technologia bardzo poszła do przodu. Obecnie właściwie nie ma znaczenia czy zdjęcia zostały wykonane aparatem czy telefonem. Nasze telefony zostały wyposażone w świetne aparaty. Prawie każdy telefon, po 2017 roku, robi zdjęcia z ogromną rozdzielczością optyczną, nie odbiegające jakością od zdjęć z aparatu. To niesamowite! Pozwala to tworzyć fotoobrazy zarówno ze zdjęć z telefonu jak i z aparatu. To dobra wiadomość zarówno dla Was jak i dla Nas. Może czas przejrzeć telefon w poszukiwaniu zdjęć, które mogą się znaleźć na Twojej ścianie w formie fotoobrazu i sprawić, że wnętrza będą bardziej wyjątkowe?

3. Rozmiar

Jeśli chcemy określić minimalny rozmiar zdjęcia, z którego stworzymy fotoobraz, będzie to 20px/1cm obrazu , tj np. 2000px dla 100 cm na danym boku. Jeżeli nie mają zniekształceń, możemy wydrukować fotoobraz nawet w nakwiększym oferowanym rozmiarze. Dlatego nie trzeba się tym zbytnio martwić. Jeżeli jednak nadal nie jesteś pewien czy z Twojego zdjęcia powstanie wyraźny fotoobraz, możesz się z nami skontaktować. My sprawdzimy zdjęcie i powiemy czy się nada.

Oczywiście nie muszą to być zdjęcia z Twojego komputera. Składając zamówienie możesz wybrać zdjęcie z dostępnej u nas bazy zdjęć stockowych Premium Photos. Aby to zrobić, w wybranym formacie zdjęcia kliknij: dostosuj - prześlij obraz - Premium Photos. Dodana grafika również pokazuje, w którym miejscu na stronie znajduje się baza Premium Photos. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają, np. obrazów do wnętrz i nie chcą ich tworzyć z własnych. Dzięki Premium Photos zyskujecie dostęp do milionów zdjęć, które idealnie nadają się na zrobienie z nich fotoobrazów. Warto zacząć już teraz bo jest tam naprawdę wiele zdjęć do przejrzenia. A jeśli podobają Ci się nasze obrazowe inspiracje, mogą one ozdobić i Twoje wnętrza. Wystarczy...

Stwórz z nami swoje wymarzone fotoobrazy już teraz!